Terenowa wyprawa wymaga przygotowań: przydadzą się wodery lub spodnio-buty, karimata i własny sprzęt: obiektyw minimum 300 mm oraz statyw. Są jeszcze wolne miejsca - zgłoszenia należy wysyłać drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 12 czerwca.
Warsztaty będą miały charakter indywidualnych obserwacji z możliwością realizacji zdjęć fotograficznych i filmowych na terenie zbiornika. Z uwagi na zmienny stan wody, sposób wejścia na teren cofki zostanie ustalony tuż przed warsztatami, jeśli stan wody będzie za wysoki grupa skupi się na obrzeżu zbiornika.
Wejście na teren rezerwatu poprzedzą prelekcje na temat przyrody zbiornika i rezerwatu Jeziorsko i pokazy zdjęć wykonanych na tym terenie. Mistrzowie mają sporo do powiedzenia, bo od kilku lat posiadają corocznie indywidualne zezwolenia na prowadzenie obserwacji oraz dokumentacji przyrody zbiornika i rezerwatu.
Michał Ludwiczak. Łodzianin, pasjonat fotografii. Od 2005 roku członek Związku Polskich Fotografów Przyrody, od 2006 roku pełni funkcję wiceprezesa Okręgu Łódzkiego. Wielbiciel podróży i przyrody nie tylko polskiej. Autor kilku wystaw indywidualnych oraz pokazów podróżniczych, uczestnik wielu wystaw zbiorowych. Organizator wielu plenerów i warsztatów fotografii przyrodniczej. Do jego najważniejszych tematów fotograficznych można zaliczyć krajobrazy, ptaki oraz makrofotografię owadów i roślin.
Ryszard Sąsiadek. Rocznik 1960. Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody (w latach 1996-2007 Prezes Okręgu Łódzkiego ZPFP), Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego i Sekcji Ornitologicznej przy Uniwersytecie Łódzkim. Na co dzień pracownik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. Największą pasją jest fotografia przyrodnicza, krajobrazowa oraz podróże. Laureat wielu nagród i wyróżnień. Autor 12 wystaw indywidualnych w latach: 1980-2007. Uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą.
Marek Trzeciak. Rocznik 1971, Łodzianin. Lekarz, pracownik Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Fotograf przyrody, od 15 lat również galernik, kiedyś grafik komputerowy (obecnie sporadycznie), czasami dziennikarz. Od półtorej dekady kieruje Galerią Zarzewską przy której prowadzi pracownię fotograficzną, a w niej kursy i warsztaty fotograficzne dla młodzieży i dorosłych. Swoje prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. W latach 2000 - 2004 wiceprezes Związku Polskich Fotografów Przyrody. Członek Polskiego Klubu FIJET - Światowej Federacji Dziennikarzy Turystycznych, Sekcji Ornitologicznej przy Uniwersytecie Łódzkim.